Kerrostalo, Itäinen rantakatu 52-54, Turku, Martti, 1h, kk, alkovi, kph, 28 m², 149 000 €
Juuri remontoitu yksiö Aurajoen rannalta!
Suurilla ikkunoilla ja upeilla maisemilla varustettu juuri remontoitu yksiö kaupan. Asuntoon on rakennettu oma tila sängylle ja erotettu se muista oleskelutiloista. Asunnossa on panostettu laadukkaisiin ja kestäviin materiaaleihin. Asuntoon on saatu valtavasti säilytystilaa sängyn ympäri tulevine kaapistoineen, sekä tilajakajana toimivista kaapeista. Keittokomeron ja asuinhuoneen välinen seinä on kaadettu ja saatu avara yhtenäinen tila tehtyä. Taloyhtiö on hyvin hoidettu ja suuret remontit hoidettuna, viimeisimpänä julkisivusaneeraus.
Tämä helmi on nähtävä itse – siis soita ja sovi oma esittelysi!
Joel Jyränti – 040 1532774
—
Haaveiletko uudesta asunnosta, tai oletko mahdollisesti myymässä omaasi? Tarjoamme asiantuntevaa ja henkilökohtaista välittämistä kaikissa asunto- ja kiinteistökaupoissa! Ota meihin yhteyttä ja sovitaan ilmainen arviokäynti!
Elda LKV
Kaskenkatu 17, 20100 Turku
www.elda.fi
Esittely Kohteen seuraavaa esittelyajankohtaa ei ole tiedossa
Perustiedot
Toimeksiantonumero 1424936
Kohdenumero 21677162
Sijainti Turku, Martti
Itäinen rantakatu 52-54
20810 Turku
Tyyppi Kerrostalo
Uudiskohde Ei
Asumis-omistusmuoto Omistusasunto
Huoneistoselitelmä 1h, kk, alkovi, kph
Huoneita 1
Asuinpinta-ala 28 m²
Kokonaispinta-ala 28 m²
Lisätietoja pinta-alasta Yhtiöjärjestyksen mukainen, isännöitsijäntodistuksen mukainen
Kerrokset 5/8
Rakennusvuosi 1965
Käyttöönottovuosi 1965
Vapautuminen Heti
Hinta ja kustannukset
Velaton myyntihinta 149 000 €
Myyntihinta 123 129,57 €
Velkaosuus 25 870,43 €
Neliöhinta 5 321,43 € / m²Laskettu velattomasta myyntihinnasta.
Yhtiövastike 277,20 € / kkHoitovastike 86,80 € / kk Rahoitusvastike 190,40 € / kk
Lisätietoa vastikkeista 1.6.2026 alkaen hoitovastike 3,70 e/m2/kk (aiemmin 3,10 e/m2/kk), linjasaneerauksen pääomavastike 2 e/m2/kk (aiemmin 2,80 e/m2/kk) ja julkisivupääomavastike 4 e/m2/kk (aiemmin 4 e/m2/kk).
Muut maksut Saunamaksu: 5 € / kerta
Lisätiedot
Hissi Kyllä
Parveke Ei
Sauna Ei
Asunnon kunto Hyvä
Tehdyt remontit Keittiö uusittu, lattiat uusittu, kiintokalusteet uusittu, panelikatot vaihdettu / uusittu 2026
Asbestikartoitus Ei tiedossa
Lämmitysjärjestelmä Kaukolämpö
Antenni Kaapeli-tv
Tietoliikennepalvelut Laajakaista
Asunnon tilat ja materiaalit
Rakennus- ja pintamateriaalit Pääasiallinen rakennusmateriaali: Betoni
Keittiön kuvaus Varusteet: astianpesukone, kiinteät valaisimet, liesituuletin / suodatin
Seinien pintamateriaali: maalattu
Lattian pintamateriaali: vinyyli
Keittiön tasot: muu
Liesi: induktio, erillisuuni
Olohuoneen kuvaus Seinien pintamateriaali: maalattu, muu
Lattian pintamateriaali: vinyyli
Makuuhuoneiden kuvaus Seinien pintamateriaali: maalattu, muu
Lattian pintamateriaali: vinyyli
Kylpyhuoneen kuvaus Varusteet: suihkuseinä, pesukoneliitäntä, lattialämmitys, wc-istuin, suihku, peilikaappi, kiinteät valaisimet
Seinien pintamateriaali: kaakeli
Lattian pintamateriaali: laatta
Muiden tilojen kuvaus Eteinen
Varusteet: kaapistot, sälekaihtimet/rullaverhot, kiinteät valaisimet
Kattotyyppi Katto: Harja Katon pintamateriaali: Pelti
Taloyhtiö
Taloyhtiön nimi Asunto Oy Ruukinranta
Taloyhtiöön kuuluu Sauna, talopesula, mankeli, urheiluvälinevarasto, väestönsuoja
Huoneistojen lukumäärä 121
Liikehuoneistojen lkm 1
Liikehuoneistojen pinta-ala 105,50 m²